Jazyk

Marián Komáček & Željko Lesar

Vernisáž výstavy sa uskutoční v utorok 18.10.2022 o 19:00 v T.O.P. Auto Premium Art Gallery na Rožnavskej 30. Hudobný hosť - Adriena Bartošová.

Táto výstava by mala byť lákadlom pre tých, ktorí hľadajú kvalitné súčasne výtvarné umenie.

Chorvátsky výtvarník Željko Lesar je maliar ľudí, zvierat, života. Na výstavu priniesol kolekciu vtáčikov. Minimalizmus, na bielom pozadí a väčších obrazovych plochách tvorí suverénne vedenou liniou portréty malých lietajúcich zázrakov, ktoré nás obklopujú v mestách, na uliciach, v parkoch. Každý obraz nesie v sebe energiu autorovho talentu. Prechádzal som popri obrazoch, obdivoval ich jemné farebné odtiene a rozličné životné situácie. A stále som sa pristavoval, a konštatoval, že monotónnosť pri týchto dielach nehrozí. Sú to skvosty.

Maroš Komáček, expresívny, farebné bohatý a pritom kultivovaný maliar, vytvoril výstavnú kolekciu radosti, ktorá bola výraznou zložkou výstavy. Vždy obdivujem jeho umenie zaujať i prekvapiť. Nadchnúť sa pre obraz, ktorý dokáže aj v tejto dobe ukrývať v sebe hodnoty umenia. Veľmi vkusne výstavu dopĺňali Marošove litografie. Sú o slobode, hippies a Beatles, čaruju s pohľadmi diváka, aby ich našiel s povzdychom radosti. Vzorová výstava.

Krátky videozáznam z výstavy: https://youtu.be/aoCbtFXDjHg

Attachments:
Download this file (komacek-lesar22_poz.jpg)Pozvánka[Invitation]1210 kB

Profil spoločnosti

Cieľom a poslaním občianskeho združenia Artem je najmä podpora rozvoja a propagácia slovenského výtvarného umenia a slovenskej kultúry doma i v zahraničí. Osobitne podporuje tvorbu mladých umelcov, ich umelecký rast a prezentáciu. Organizuje všestranné kultúrne aktivity, syntézu, prepájanie a mobilitu umenia a umelcov, osvetu v najširšom slova zmysle. Príkladom je jeden z mnohých vlastných projektov občianskeho združenia Artem, s názvom Identifikačný kód Slovenska. Realizuje kultúrne, vzdelávacie, benefičné, školiace a študijné programy. Úzko spolupracuje s Domovom sociálnych služieb prof. K. Matulaya. Artem, o.z. založil PhDr. Ľuboslav Moza. Webovú stránku spravujú partnerské spoločnosti Prominens, s.r.o. a Artem, o. z.

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek! Ako prvý sa dozviete o pripravovaných podujatiach a nových umeleckých dielach v ponuke...

captcha  

Kontaktujte nás

Artem, o.z.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika

artem@artem.sk
+421 2 5478 9416

Prominens s.r.o.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika