Jazyk

Deňel + Dadaday

Nápaditosť, čistota, bláznivosť, úprimnosť je v tvorbe najmladších tínedžerov. Život ešte berú vážne. Je radosť ich spoznať.

Už IV. výstava prestížnej výtvarnej skupiny DEŇEL sa uskutoční v reprezentačných priestoroch Galérie Rotunda pod Slavínom. Úprimne Vás týmto pozývame na predvianočnú návštevu jednodňového projektu najmladších tvorcov, ktorí si prizvali aj tvorivú skupinu DADADAY. Na výstave sa tak bude v rozmanitosti farieb, tvarov, i emócii snúbiť tvorba od jej realistickej podoby až po dadaisticko konceptuálne výkriky dneška. Výťažok z predaných umeleckých diel poputuje na nadáciu Artem.

Termín: jednodňový projekt dňa 20. októbra 2012. Na stretnutí v túto sobotu od 16.00 hodiny budeme my, o ktorých hovorí priložený katalóg. A príde veľa vzácnych ľudí. Speváčka Marcela Laiferová, astronóm Vojtech Rušin, pedagógovia a VY.

Fotografie z vernisáže:

Attachments:
Download this file (denel12_kat.jpg)Katalóg[Catalogue]1926 kB
Download this file (denel12_poz.jpg)Pozvánka[Invitation]178 kB

Profil spoločnosti

Cieľom a poslaním občianskeho združenia Artem je najmä podpora rozvoja a propagácia slovenského výtvarného umenia a slovenskej kultúry doma i v zahraničí. Osobitne podporuje tvorbu mladých umelcov, ich umelecký rast a prezentáciu. Organizuje všestranné kultúrne aktivity, syntézu, prepájanie a mobilitu umenia a umelcov, osvetu v najširšom slova zmysle. Príkladom je jeden z mnohých vlastných projektov občianskeho združenia Artem, s názvom Identifikačný kód Slovenska. Realizuje kultúrne, vzdelávacie, benefičné, školiace a študijné programy. Úzko spolupracuje s Domovom sociálnych služieb prof. K. Matulaya. Artem, o.z. založil PhDr. Ľuboslav Moza. Webovú stránku spravujú partnerské spoločnosti Prominens, s.r.o. a Artem, o. z.

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek! Ako prvý sa dozviete o pripravovaných podujatiach a nových umeleckých dielach v ponuke...

captcha  

Kontaktujte nás

Artem, o.z.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika

artem@artem.sk
+421 2 5478 9416

Prominens s.r.o.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika