Alojz Drahoš - Moderna

V stredu 10.7.2024 o 18:00 vás pozývame do neďalekého Zohoru, na reprezentačnú, iba niekoľkodňovú výstavu jubilujúceho výtvarníka. Do priestorov klasického kultúrneho domu, v ktorom tróni rozmerný obraz zohorského rodáka Albína Brunovského. A vedľa neho reliéf dnešného oslávenca.

Ten tvorivý zázraķ, ktorý nazývame sochou, alebo plastikou, sa vo výnimočnej kvalite a rozsahu už mnohé desaťročia rodí v zohorskom ateliéri výraznej umeleckej osobnosti, Alojza Drahoša. Umelca, ktorý kreuje v bohatstve materiálov (kameň, kov, drevo, sklo...) vlastné predstavy o zmysluplnom živote. Od komornej sochy, cez reliéfy až k monumentom. Výnimočný, aj v zahraničí úspešný slovenský tvorca plakety a medaily. Obľúbený vysokoškolský pedagóg. Znalý organizátor výtvarného života. Jednoducho kamarát Lojzko Drahoš. Tolerantný, skúsený a úspešný človek, ktorý postupne, teda natrvalo vstupuje do vedomia svetovej verejnosti.

Attachments:
Download this file (drahos24_kat.pdf)Katalóg[Catalogue]662 kB
Download this file (drahos24_poz.jpg)Pozvánka[Invitation]112 kB

Kurz - Stručne o súčasnom výtvarnom umení

🖌️ Ponúkame vám jedinečnú príležitosť ponoriť sa do sveta súčasného výtvarného umenia!

Na našom kurze "Stručne o súčasnom výtvarnom umení" získate cenné vedomosti o najzaujímavejších umeleckých dielach a smeroch dnešnej doby. Spoznáte najvýznamnejších súčasných umelcov, analyzujete kľúčové diela a diskutujete o aktuálnych trendoch a technikách pod vedením skúseného odborníka.

📅 S radosťou oznamujeme nový termín kurzu! Nezmeškajte svoju šancu a prihláste sa hneď teraz.

🔗 Rezervujte si miesto: https://www.artem.sk/sk/akademia

🖼️ Objavte súčasné umenie očami profesionálov!

Monika Kuľhavá - Cesty fantázie

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 4.7.2024 o 18:00 hod. v galérii kostola sv. Víta, Balkánska ulica 1131, Rusovce

Attachments:
Download this file (kulhava24_poz.jpg)Pozvánka[Invitation]101 kB

Lucia Rubeljová - Smile

"Je plná energie a nápadov. Tvorí tak ako žije, dneškom. Pop surrealistický svet fantázie a reality."

Sobota 22.6.2024 | Hotel Galeria Thermal Bešeňová | IMT Smile

Attachments:
Download this file (rubeljova24_poz.jpg)Pozvánka[Invitation]225 kB

Výber zo súčasného európskeho výtvarného umenia

Na tejto medzinárodnej výstave predstavíme temer 60 diel od viac ako 30 svetových i domácich autorov. Streda 29.5.2024 o 18:00 v galérii na Západnej terase Bratislavského hradu.

Attachments:
Download this file (vyber-eu24_poz.jpg)Pozvánka[Invitation]278 kB

Jaroslava Trstenská - Svet v cestách pohybu

Maliarska cesta, ktorú začala Jaroslava Trstenská, je charakterizovaná abstraktným expresionizmom. Cizeluje charakter a istotu autentického rukopisu. Skúsená dáma, bohatá na poznanie a veľkorysosť, maľuje obrazy s čarom farebne tvarového zážitku, ale i hľadania. Jej nová tvorba je príjemným prekvapením. Páči sa mi ako pracuje s farbou. Analyzuje ju a následne esteticky tvorí jej vždy nové pôsobivé štruktúry. V nich vznikajú prvky archetypov i myšlienky, v ktorých napriek abstraktnému podkladu možno nájsť konkrétny význam. Kríž, stromy, oheň... V pôsobivo spracovanej farebnej ploche umiestni detail, náznak pierka či listu a asociácie automaticky vznikajú. Inokedy sú to pohľady do večnosti, akési okná do iných svetov. Je to akýsi existencionalistický príbeh, ktorý sa odvíja celým autorkiným dielom.

Slávnostná vernisáž za prítomnosti autorky sa uskutoční v utorok 14.5.2024 v galérii kostola sv. Víta v Rusovciach.

Attachments:
Download this file (trstenska24_poz.jpg)Pozvánka[Invitation]405 kB

Page 1 of 116