Jazyk

Marián Komáček & Željko Lesar

Vernisáž výstavy sa uskutoční v utorok 18.10.2022 o 19:00 v T.O.P. Auto Premium Art Gallery na Rožnavskej 30. Hudobný hosť - Adriena Bartošová.

Táto výstava by mala byť lákadlom pre tých, ktorí hľadajú kvalitné súčasne výtvarné umenie.

Chorvátsky výtvarník Željko Lesar je maliar ľudí, zvierat, života. Na výstavu priniesol kolekciu vtáčikov. Minimalizmus, na bielom pozadí a väčších obrazovych plochách tvorí suverénne vedenou liniou portréty malých lietajúcich zázrakov, ktoré nás obklopujú v mestách, na uliciach, v parkoch. Každý obraz nesie v sebe energiu autorovho talentu. Prechádzal som popri obrazoch, obdivoval ich jemné farebné odtiene a rozličné životné situácie. A stále som sa pristavoval, a konštatoval, že monotónnosť pri týchto dielach nehrozí. Sú to skvosty.

Maroš Komáček, expresívny, farebné bohatý a pritom kultivovaný maliar, vytvoril výstavnú kolekciu radosti, ktorá bola výraznou zložkou výstavy. Vždy obdivujem jeho umenie zaujať i prekvapiť. Nadchnúť sa pre obraz, ktorý dokáže aj v tejto dobe ukrývať v sebe hodnoty umenia. Veľmi vkusne výstavu dopĺňali Marošove litografie. Sú o slobode, hippies a Beatles, čaruju s pohľadmi diváka, aby ich našiel s povzdychom radosti. Vzorová výstava.

Krátky videozáznam z výstavy: https://youtu.be/aoCbtFXDjHg

Attachments:
Download this file (komacek-lesar22_poz.jpg)Pozvánka[Invitation]1210 kB

Company profile

Cieľom a poslaním občianskeho združenia Artem je najmä podpora rozvoja a propagácia slovenského výtvarného umenia a slovenskej kultúry nielen doma ale aj v zahraničí. Okrem iného sa tiež zaoberá vlastnou tvorbou a organizovaním kultúrnych, vzdelávacích, benefičných, školiacich a študijných programov. Artem, o.z. podporuje tvorbu mladých umelcov, ich umelecký rast a prezentáciu. Artem, o.z. úzko spolupracuje s Domom sociálnych služieb Prof. Matulaya. Artem, o.z. založil PhDr. Ľuboslav Moza.

Newsletter

Subscribe to our newsletter to get the latest updates on our events and new art works available...

captcha  

Contact us

Artem, o.z.
Cesta na Červený most 10
811 04 Bratislava
Slovak Republic

artem@artem.sk
+421 2 5478 9416

Prominens s.r.o.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovak Republic