Jazyk

10 vybraných umelcov - Umenie

Lukáš Boskovič, Janko Dírer, Matúš Frátrič, Pavol Hudl, Táňa Lacíková, Adrián Slezák, Peter Studenič, Peter Venglár, Danka Weismanová, Zuzka Žákovicová

To je tých 10 osobností zo včerajšej vernisáže výstavy Umenie. Sú nimi klienti Domova sociálnych služieb prof. Karola Matulaya v Bratislave. Dospelí ľudia žijúci v inom svete. Niektorí z nich už nie sú medzi nami. Škatuľkujeme si život, vyčleňujeme ho pravidlami, frázami, prikázaniami, fyzickými veličinami aby sme sa v ňom vedeli orientovať. Zabúdame, že to, čo je na človeku pekné schováva vo svojej duši.

Neberte druhých ľudí ako samozrejmosť, lebo nikdy neviete, čo v nich je a kedy ich stratíte. Ľudská sloboda cíti po čom túži srdce nezávisle od mienky ostatných. Tento výber je tvorbou talentovaných ľudí, ktorých môžeme nazvať osobnosťami. Nemuseli nikdy vidieť obrazy Picassa, Miróa, či Fernanda Legéra. A vedia tak maľovať.

V stredu, 8. júla 2009 o 18.00 hodine v malej galérii BCPB.

Attachments:
Download this file (umenie09_poza.pdf)Pozvánka 1/2[Invitation 1/2]298 kB
Download this file (umenie09_pozb.pdf)Pozvánka 2/2[Invitation 2/2]305 kB

Company profile

Cieľom a poslaním občianskeho združenia Artem je najmä podpora rozvoja a propagácia slovenského výtvarného umenia a slovenskej kultúry nielen doma ale aj v zahraničí. Okrem iného sa tiež zaoberá vlastnou tvorbou a organizovaním kultúrnych, vzdelávacích, benefičných, školiacich a študijných programov. Artem, o.z. podporuje tvorbu mladých umelcov, ich umelecký rast a prezentáciu. Artem, o.z. úzko spolupracuje s Domom sociálnych služieb Prof. Matulaya. Artem, o.z. založil PhDr. Ľuboslav Moza.

Newsletter

Subscribe to our newsletter to get the latest updates on our events and new art works available...

captcha  

Contact us

Artem, o.z.
Cesta na Červený most 10
811 04 Bratislava
Slovak Republic

artem@artem.sk
+421 2 5478 9416

Prominens s.r.o.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovak Republic